W Zespole Szkół w Gościnie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP Województwa Zachodniopomorskiego.

Do turnieju zgłosiło się 23 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: uczniowie szkół podstawowych klas I-IV, uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy musieli przejść test pisemny i ustny z wiedzy z zakresu: historii ochrony przeciwpożarowej, działalności Ochotniczej Straży Pożarnej i Związku OSP, prewencji przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego oraz szeroko pojętego ratownictwa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała powołana komisja. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca szczebla wojewódzkiego wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się w lipcu 2022 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook