Na terenie farmy wiatrowej Jarogniew-Mołtowo, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego w Kołobrzegu przeprowadziła ćwiczenia doskonalące ratowników.

Celem ćwiczeń było zaznajomienie ratowników z budową turbiny wiatrowej oraz doskonalenie technik ratowniczych z wykorzystaniem układów linowych. Scenariusz zakładał zasłabnięcie jednego z pracowników wykonujących obsługę techniczną turbiny wiatrowej. Niezbędna była ewakuacja osoby poszkodowanej na zewnątrz wiatraka przy użyciu technik linowych.

Ćwiczenia przeprowadzono dzięki uprzejmości firmy Engie Zielona Energia Sp. z o. o., która udostępniła turbinę wiatrową. Uczestnikami warsztatów była również firma HAWK Centrum Szkoleń Specjalistycznych i Prac Wysokościowych oraz Mostostal Zabrze.

 

Info i zdjęcia: FB KPPSP

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook