Już prawie 6 lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie zachodniopomorskim. Za jej pomocą można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów.

Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można się wiele dowiedzieć, jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty. 

Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego województwa na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje.

Od września 2016 roku gdy KMZB zaczęła funkcjonować na terenie województwa zachodniopomorskiego policjanci odczytali ponad 70 tys. zdarzeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji. Blisko 40 tys zgłoszeń, czyli prawie 55 procent zostało przez mundurowych potwierdzonych, wyeliminowanych bądź też przekazanych do innych instytucji, podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem. 

Spośród nich najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania, przekraczania dopuszczalnej prędkości ,a także spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale też nie obyło się bez mandatów karnych. Ponad 3.600 zgłoszeń dotyczyło niewłaściwej infrastruktury drogowej. Dlatego też, działając w tym zakresie, policjanci kierowali pisma do zarządców dróg, celem sprawdzenia i w razie potwierdzenia, usunięcia nieprawidłowości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/prewencja-i-profilaktyk/mapy/5975,Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html) to narzędzie, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Należy jednak zaznaczyć, że aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Komentarze  
+1 # Brak skuteczności 2022-10-11 10:55
Brak jest skuteczności tej śmiesznej mapy! Policja w tym kraju nie działa, to fikcja utrzymywana za nasze pieniądze. Zwykły obywatel nie jest skutecznie chroniony w tym kraju. Nie ma pomocy , bo rozkładają ręce i stwierdzają ,że co my możemy. Nie bądźmy naiwni, w Polsce nie ma służby policji dla obywateli, a jedynie dla aktualnie rządzącej partii służą ,bo tak każe im naczelny wódz! Zwykły obywatel padający ofiarą przestępców zostaje sam a śledztwa umażane, bo nie wykryto sprawców ,bo tak się właśnie przykładają !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn