W czwartek, odbyło się spotkanie dotyczące ochrony drzew przy ulicy Zdrojowej. Wzieli w nim udział dendrolog dr inż Krzysztof Jankowski, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska ze Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu oraz pracownicy Urzędu Miasta.

- Na nasze zaproszenie, w ramach konsultacji dotyczących drzew, o których usunięcie wystąpił Urząd Miasta Kołobrzeg w związku z trwającą przebudową na ulicy Zdrojowej, przyjechał dendrolog dr inż Krzysztof Jankowski z Pracowni Przyrodniczej Sosenka w Szczecinie. Dr inż Krzysztof Jankowski konsultował możliwość zachowania istniejącej alei lip rosnącej wzdłuż ulicy, czyli 78 egzemplarzy, mającej w naszej ocenie ogromne znaczenie zarówno przyrodnicze, jak i historyczne. Wynikiem tego spotkania jest zlecenie przez nas opracowania projektu ochrony zieleni, mającego określić zasady prowadzenia prac w obrębie drzew w celu minimalizacji ryzyka ich uszkodzenia. Stoimy na stanowisku, że przy przebudowie ulicy Zdrojowej należy wypracować takie rozwiązania, które pozwolą zrealizować inwestycję, jednak nie spowodują degradacji środowiska naturalnego. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Do tematu wrócimy.

DSC 2025

DSC 2026

DSC 2033

DSC 2035

Komentarze  
+15 # Kg 2022-11-15 11:23
Pan Tomasz nie jest z mojej bajki ale w tej sprawie tych drzew go popieram
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Andrzejski 2022-11-15 16:05
Nie ma lepszego od Tomasza Tamborskiego. Trzeżwo patrząc mam rację, że to porządny człowiek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Mieszkaniec 2022-11-15 21:39
A mieczkowska by cięła drzewa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # aaa 2022-11-16 07:43
Trzeba było myśleć o drzewach na etapie prac przygotowawczych, a nie teraz, jak wszystko rozgrzebane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn