Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski informuje, że mieszkańcy Powiatu Kołobrzeskiego mogą korzystać z darmowej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Z bezpłatnej porady prawnej może skorzystać każdy, kto znajduje się w sytuacji, w której nie może ponieść kosztów odpłatnej pomocy i złoży stosowne oświadczenie. System nieodpłatnej pomocy jest skierowany również do osób ze szczególnymi potrzebami. Osoby z niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osoby posiadające trudności w komunikowaniu się, mogą  skorzystać z porady poza punktem lub przy użyciu środków porozumiewania się na odległość.

Punkty świadczące Nieodpłatną Pomoc Prawną i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelski w Powiecie Kołobrzeskim:

1. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przy ul. Grottgera 11 w Kołobrzegu, pokój nr 5, prowadzony przez Centrum Poradnictwa Prawnego "Prawnikon".

Godziny otwarcia punktu:

poniedziałek, środa, piątek 11.00-15.00,

wtorek, czwartek 09-13.00.

2. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przy ul. Okopowej 15 w Kołobrzegu, pokój nr 13, prowadzony przez Okręgową Radę Adwokacką w Koszalinie oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych w Koszalinie.

Godziny otwarcia punktu od poniedziałku do piątek 16.00-20.00.

 

3. Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Gościnie przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 58 prowadzony przez Centrum Poradnictwa Prawnego "Prawnikon".

Godziny otwarcia punktu od poniedziałku do piątku 15.00-19.00.

Rejestracja na porady pod numerem telefonu: 94 354 77 29, pon. - pt. 7.30-15.30.

Za pomocą poczty elektronicznej npp@powiat.kolobrzeg.pl.

Za pomocą strony internetowej https://www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook