Jak co roku, kołobrzeska policja przestrzega przed zimową aurą. Funkcjonariusze przypominają także o wymianie opon, płynów oraz sprawdzeniu akumulatorów.

Zaczęły się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Oznacza to, że kierowcy, którzy jeszcze nie przygotowali się do zimy, nie powinni tracić więcej czasu, dlatego pamiętajmy o kilku prostych zasadach, jak zadbać o swój pojazd przed zimą. Przede wszystkim powinniśmy wymienić opony na zimowe i sprawdzić oświetlenie swojego pojazdu. Jesień i zima to czas kiedy słońce zachodzi bardzo wcześnie, dlatego należy pamiętać, aby auto miało wszystkie światła sprawne. Dobrym pomysłem jest mieć w bagażniku zapasowe żarówki, aby w razie potrzeby można je jak najszybciej zmienić. Dodatkowo, zadbajmy o odpowiednim poziomie płynów w silniku.

Kierowca musi pamiętać, aby wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, który nie zamarza w niskich temperaturach. Kolejno należy sprawdzić, czy w silniku nie brakuje oleju i płynu do chłodnicy. Ważne jest również sprawdzenie akumulatora.

Stary, nienaładowany akumulator może odmówić posłuszeństwa kiedy temperatury spadną poniżej zera, lepiej więc zawczasu sprawdzić, czy nie należy go wymienić.

Oczywiście, wszystkie te czynności każdy kierowca może zrobić w stacji obsługi pojazdów, czy u mechanika – da mu to większą pewność, że jego auto jest przygotowane na spadki temperatur i opady śniegu. Odpowiednie przygotowanie naszego pojazdu przed zimą, połączone z rozsądną jazdą, to gwarancja bezpieczeństwa dla samego kierującego, jak i dla jego bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy także, że nadal trwa akcja Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo. Jeszcze do 3 grudnia można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim pojeździe.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook