W powiecie kołobrzeskim nie ma domu dziecka, a dzieci, które przebywają w takich domach na terenie całego kraju nie brakuje. W grudniu 2020 roku starostwo podjęło decyzję o wybudowaniu domu dziecka w Gościnie. Dzisiaj, wyłoniono wykonawcę tej inwestycji.

Kwota jaką Powiat zabezpieczył na realizację tego zamówienia to 3 600 000,00 brutto. Do postępowania przetargowego przystąpiło 10 firm, natomiast złożone oferty wahały się od 2 milionów 800 tysięcy do ponad 4,5 miliona. Ostatecznie w drodze postępowania wybrano firmę Sebastian Iwicki Usługi Remontowo Budowlane z Bard koło Dygowa, która przedstawiła najkorzystnięjszą ofertę. 

Jak już informowaliśmy, cały obiekt będzie budynkiem parterowym, a jego powierzchnia nie przekroczy 400m2. Dom dziecka będzie mógł przyjąć około 14 dzieci i jest szansa, że będą mogły one w nim zamieszkać na Święta Bożego Narodzenia.

Komentarze  
+3 # Andżela 2023-02-08 22:32
Fajnie, że 800tys zostanie w budżecie. Morał z tego taki, że trzeba czekać na kryzysy w budowlance, bo jest dużo taniej znaleźć wykonawcę. Ciekawe ile w 2022 przepalone pieniędzy zostało w przetargac przepłaconych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Kg 2023-02-09 09:22
Żaden dom dziecka nie zastąpi rodziny. O wiele lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem dla dobra dzieci są rodziny zastępcze i chyba tańsze. W instytytucji dom dziecka jest dyrektor, zastępca + cała administracja, kuchnia itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # dzieci 2023-02-11 09:35
Parę dni temu słyszała w TV że w Polsce nie będzie się budować domów dziecka. Dlaczego buduje się go w Gościnie? Może jednak lepiej przeznaczyć te pieniądze na rodziny zawodowe zajmujące się dziećmi, szkolić takie rodziny , pomóc im w przygotowaniu mieszkań , domów ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # domy dziecka 2023-02-11 09:37
Koniec domów dziecka? Duże zmiany w pieczy zastępczej dzieci i młodzieży
publikacja
2022-07-22 14:26
Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej jest bardzo potrzebna i oczekiwana. Zmiany w większym stopniu zabezpieczą potrzeby dzieci i przyczynią się do poprawy warunków pracy dla rodzin zastępczych - powiedziała w piątek wiceminister rodziny Barbara Socha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn