Dzisiaj w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich odbyła się uroczysta akademia z okazji święta szkoły, związanego z rocznicą śmierci jej patronki, Emilii Gierczak. To jedyna szkoła w mieście, któremu patronuje bohaterka walk o twierdzę Kołobrzeg. Dziś wspominano jej bohaterstwo. 

Dzisiaj odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Święta Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich. Hasło przewodnie dzisiejszej Akademii to „Bądź jak Emilia”

W tym roku mija 58 lat od kiedy Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich otrzymał imię ppor. Emilii Gierczak. A już w przyszłym roku szkoła będzie obchodzić 20. rocznicę nadania placówce nazwy Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich.

Podczas dzisiejszej uroczystości wspominano Emilię Gierczak, bohaterkę walk o Kołobrzeg, która oddała życie w walce o niepodległą Polskę w marcu 1945 roku. Święto szkoły przypada zawsze w okolicy rocznicy śmierci jej patronki. Młodzież szkolna przygotowała na dzisiejszą uroczystość występy artystyczne.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn