Dzisiaj na boisku Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu odbyła się konferencja prasowa dotycząca akcji „Świat się wali - nie upadaj, pytaj”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży z powiatu kołobrzeskiego.

Ten projekt powstawał kilka miesięcy z myślą o młodych osobach w kryzysie psychicznym, doznających przemocy domowej, rodzinnej czy rówieśniczej, nieradzących sobie z codziennymi problemami, nieśmiałych, zastraszonych, bez wiedzy o możliwościach uzyskania pomocy. Powiat wydrukował 6 tysięcy naklejek z nazwą akcji i kodem QR. Te były dziś rozwieszane na terenie całego powiatu, a przede wszystkim w szkołach.

Wspieram, popieram i bardzo się cieszę, że taka inicjatywa zrodziła się na terenie naszego powiatu, mówiła Anna Mieczkowska.

W akcję zaangażowany jest Jacek Pawłowski z Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom” wraz ze studentami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

Celem grupy studentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa jest rozmieszczenie jak największej liczby plakatów informacyjnych z listą organizacji pomocowych dla osób w kryzysie.

Dzięki tej akcji można dyskretnie zeskanować kod QR, który jest umieszczony na specjalnych naklejkach w szkolnych toaletach czy korytarzach i docierają do całej bazy danych instytucji i numerów telefonów (także tych całodobowych), gdzie natychmiast młodzi uzyskają pomoc, wsparcie i zrozumienie. Nazwa akcji "Świat się wali" to także adres strony internetowej, którą mogą otworzyć w domu na swoim telefonie czy komputerze: https://swiatsiewali.pl/

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn