Drużyna I LO wygrała w sobotę okręgowy etap Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy i będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie na krajowym finale w Łodzi.

W sobotę, 20 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbył się okręgowy etap Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Wyłonione w etapie rejonowym najlepsze drużyny z zachodniopomorskich szkół musiały zmierzyć się z testem teoretycznym oraz takimi symulacjami zdarzeń jak potrącenie samochodem czy otwarte złamanie. Bezkonkurencyjny okazał się zespół I LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika pod kierunkiem Rafała Bańkowskiego w składzie: Szymon Klejny, Kacper Licznar, Michał Ciszewski, Malwina Janik, Mateusz Sznajder. Drużyna z Kopernika będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie podczas krajowego finału, który odbędzie się 3-4 czerwca w Łodzi.

zawodypck 4

zawodypck 3

zawodypck 2

zawodypck 1

Komentarze  
+1 # Jeszcze jak 2023-05-22 19:00
Brawo młodzież!!Brawo Profesor Bańkowski!!Brawo!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn