×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Już po raz jedenasty firma Troton, najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub Gaja, i Porozumienie dla Parsęty, zapraszają na Wielkie Sprzątanie Parsęty. W tym roku spotykamy się w sobotę 21 maja 2016 o godzinie 11.00, jak zwykle na parkingu za mostem w Ząbrowie.
 
W programie imprezy m.in. konkursy o tematyce ekologicznej, budowa hotelu i 50 małych domków dla owadów zapylających. Pierwszy raz w akcji wezmą udział wolontariusze kołobrzeskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „REX” którzy będą propagować akcję adopcji psów i kotów ze swojego schroniska.
W części rozrywkowej - występy dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu i zespołu ludowego „Podlotki” z Gościna. Do tańca zagra także zespół muzyczny VIVO . Do tego grochówka, grill, a dla spragnionych napoje. 
W tym roku po raz drugi organizatorzy przyznają statuetki „Przyjaciela Parsęty”. Otrzymają je osoby oraz instytucje, które przez ostatnie dziesięć lat wspierały akcję oraz przyczyniły się do zachowania dobrostanu jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Parsęty. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 
Porozumienie dla Parsęty w 2005 roku „zaadoptowało” Parsętę. Program Zaadoptuj rzekę jest organizowany przez Klub „Gaja”. Jego adresatem są szkoły, samorządy i instytucje w całej Polsce. Obejmuje takie działania jak sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory zaadoptowano 300 rzek. W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję „Zaadoptuj rzekę” za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie. 
Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty - pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych w akcji ochrony rzek. 
 
Więcej informacji znajdą Państwo na stronach : 

www.troton.com.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn