×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W Regionalnym Centrum Kultury rozpoczęły się IV Kołobrzeskie Dni z rotmistrzem Witoldem Pileckim. Do Kołobrzegu przyjechał syn rotmistrza, Andrzej Pilecki. IV Kołobrzeskie Dni z rotmistrzem Witoldem Pileckim mają na celu rozpowszechniać wiedzę o osobie i działalności bohatera niezłomnego rotmistrza Witolda Pileckiego. Spotkanie przybliża wiedzę nie tylko o historii wojennej i powojennej Polski, ale i o II Rzeczypospolitej. To wspaniała lekcja historii dla młodego pokolenia Polaków, w której od samego początku uczestniczy osobiście syn legendarnego rotmistrza, Andrzej Pilecki. 
Dziś w RCK można było wysłuchać koncertu  barda Andrzeja Kołakowskiego pt.:”Lekcja historii w piosence o Żołnierzach Wyklętych”. 
W sobotę zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy o życiu i działalności rotm. Witolda Pileckiego, w którym udział weźmie młodzież ponadgimnazjalna z województwa zachodniopomorskiego. 
IV Kołobrzeskie Dni z rotmistrzem Witoldem Pileckim zakończy w sobotę uroczysta gala połączona z pokazem filmu o rotmistrzu i premierowym spektaklem teatralnym pt: "Zachowałam się jak trzeba"- rzecz o Danusi Siedzikównie.”.  Gala rozpocznie się o godzinie 17 w RCK.

[hdvs videoid=2446]

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook