×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W czwartek oficjalnie otwarto drogę w miejscowości Grąbnica (Gwizd-Grąbnica II etap). W ramach inwestycji, na prawie kilometrowym odcinku drogi o szerokości 4 m  położono asfalt, wykonano mijanki, utwardzono pobocza oraz dokonano nowych nasadzeń krzewów. Koszt zadania  to kwota 582.892,96 zł, z czego ponad 174 tys. stanowiło dofinansowanie z budżetu woj. zachodniopomorskiego, w ramach funduszy określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. – Dzięki środkom z tytułu wyłączenia gruntów rolnych do 31 października 2016 r. w województwie zachodniopomorskim udało się przebudować i wybudować około 37 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To ważne drogi, które poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców Pomorza Zachodniego – mówiła na otwarciu członek zarządu województwa Anna Mieczkowska.
- Ta inwestycja najbardziej mnie cieszy spośród wszystkich z tej kadencji ze względu na jej wagę – mówi wójt gminy Ustronie Morskie Jerzy Kołakowski. - Dzięki realizacji dwóch etapów udało nam się zlikwidować niebezpieczne przejazdy kolejowe, oddać do użytku ponad 3 km odcinek drogi asfaltowej, i stworzyć alternatywny dojazd do drogi krajowej nr 11, który już w tym sezonie, w znacznym wymiarze odciążał krajową jedenastkę, w przypadku jej zamknięcia – dodaje.

 

Atrakcją otwarcia, były przejażdżki nowoczesnym sprzętem rolniczym po nowopowstałym odcinku drogi. Za ich udostępnienie dziękujemy naszym rolnikom: Józefowi Basarab i Jackowi Marciniakowi.

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn