×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Polskie Stronnictwo Ludowe jest przeciwne umowie CETA, która ma zostać zawarta pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. W obronie polskiej żywności ludowcy spotkali się dzisiaj na targowisku przy Trzebiatowskiej. Ludowcy w imię obrony polskiej żywności przeciwstawiają się umowie CETA. Powiatowe struktury PSL zorganizowały briefing w tej sprawie.
 
PSL staje w obronie polskich rolników i polskich producentów żywności. CETA to umowa o wolnym handlu między UE a Kanadą. Chodzi tu przede wszystkim o zniesienie cła i wielu innych barier finansowych (jak podatki i opłaty) oraz formalnych, by ułatwić handel Unii Europejskiej z Kanadą.  Zwolennicy mówią, że to ogromna szansa dla Europy, zwiększenie eksportu, rozwój przedsiębiorstw, wzrost miejsc pracy. Przeciwnicy CETA mówią o zagrożeniu ekonomicznym, o upadku mniejszych przedsiębiorstw i lawinie taniej ale niezdrowej żywności GMO.
 
Radny Rady powiatu Paweł Adamczak powiedział, że taka żywność będzie po prostu trucizną, a przyjęcie umowy CETA spowoduje utratę suwerenności naszego kraju, bo umowa CETA stoi ponad konstytucją i prawem UE.
Decyzja w sprawie zgody na podpisanie umowy CETA musi być podjęta jednomyślnie przez wszystkie państwa UE, do tej pory porozumienia nie osiągnięto. Na 27 października zaplanowano szczyt UE – Kanada.

[hdvs videoid=2495]

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook