×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Urząd Marszałkowski informuje: w roku 2017 rząd zamierza przeznaczyć blisko 70% mniej pieniędzy niż w roku obecnym, na działalność ośrodków adopcyjnych w województwie zachodniopomorskim. Równie dramatycznie wygląda sytuacja w świadczeniach rodzinnych – województwo otrzyma zaledwie… 14 % niezbędnej kwoty. Środki na ten cel pochodzą z budżetu państwa, który przekazuje na rzecz Samorządu Województwa dotację celową na finansowanie ustawowo zleconych zadań z zakresu administracji rządowej. O tych drastycznych cięciach budżetowych poinformował w dniu 25.10.2016 r. Wojewoda Zachodniopomorski. Tak ograniczone kwoty skutkować będą likwidacją większości jednostek adopcyjnych w regionie oraz znacznymi opóźnieniami w wydawaniu decyzji o przyznaniu świadczeń rodzinnych, m.in. z programu „500+”. Marszałek Olgierd Geblewicz apeluje o zwiększenie środków, tak by umożliwiły one realizację powierzonych zadań.
- Ta decyzja godzi w dobro najsłabszych – dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, które mogą mieć szanse na życie w szczęśliwej rodzinie oraz wielodzietnych rodzin, w których jedno z rodziców pracuje za granicą. Nasz region ma szczególne potrzeby w tym zakresie. Nie jestem w stanie zrozumieć motywów tej decyzji, dlatego proszę Wojewodę o ponowne przeanalizowanie sprawy i mądrą korektę stanowiska. Przy tak skromnych nakładach realizacja tak ważnych i wrażliwych społecznie zadań w przyszłym roku będzie niemożliwa. Nie wyobrażam sobie tego – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.  

 

Grafika pochodzi ze strony http://poa.szczecin.pl/

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook