×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

- Jak weźmiemy pod uwagę obciążenie tej drogi w porównaniu do innych w kraju, to jest małe. Trasę S6 wybudujemy, tylko w innym terminie - mówił na antenie Radia Gdańsk Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Minister nie wskazał konkretnego terminu, powiedział, że prawdopodobnie po 2020 roku.

Jak czytamy na portalu www.radiogdansk.pl 3 listopada w Koszalinie wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit powiedział, że trzeba budować drogę S11 Koszalin - Bobolice, bo jest ona w gorszym stanie niż pomorska S6. Jednocześnie podkreślił, że S6 będzie budowana, ale nie wiadomo kiedy. I właśnie tę informację na antenie Radia Gdańsk potwierdził  Kazimierz Smoliński. Wiceminister zaznaczył, że drogi trzeba budować tam, gdzie jest większe obciążenie i są one w gorszym stanie. - Dla mieszkańców Trójmiasta ważniejsze jest, żeby budowana była S6, natomiast jak weźmiemy pod uwagę obciążenia tej drogi w porównaniu z innymi w Polsce, to jest ono małe - powiedział Smoliński i dodał: - Wybudujemy ją, tylko trochę później.(...) Myślę, że będzie to po 2020 roku.

Jeszcze kilkanascie miesięcy temu mówiło się, że budowa drogi S6 jest pewna. To najważniejsza trasa drogowa Pomorza, która należy do najważniejszych ogniw krajowego systemu komunikacyjnego. Łączy największe miasta Polski Północnej: Szczecin, Gdańsk, Gdynię, Słupsk, Koszalin. Stanowi także połączenie drogowe polskich portów morskich, od Świnoujścia i Szczecina, do portów Trójmiasta. Od niej odchodzą na północ drogi obsługujące tereny turystyczne. Stanowi ona także część korytarza transportowego, łączącego obwód Kaliningradzki z Europą Zachodnią oraz połączenie na Litwę – do Kowna i Wilna. (źródło www.radiogdansk.pl)
 

ilustracja do artykułu: GDDKiA

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook