×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Przez ostatni miesiąc w Muzeum Oręża Polskiego dominował temat związany z Irlandią. Dzięki Fundacji Kultury Irlandzkiej zaprezentowaliśmy Państwu wystawę poświęconą Powstaniu Wielkanocnemu w Dublinie (1916r.), podczas którego ruch wyzwoleńczy walczył o proklamację Republiki Irlandii.
 
Geneza, przebieg, skutki oraz najważniejsze osobistości powstania wraz z artefaktami, to wszystko można było obejrzeć w ramach wystawy. Fundacja w muzeum prowadziła również projekty edukacyjne: „Irlandia - zielona wyspa”; „W krainie elfów i olbrzymów”.
Przez cztery dni, w szesnastu spotkaniach udział wzięło 1090 - cioro dzieci z kołobrzeskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kołobrzegu i Czernina. Podsumowaniem spotkań z Irlandią była prelekcja, która odbyła się w ramach cyklu spotkań „Tajemnice historii”. Kilkadziesiąt osób będących na spotkaniu zapoznanych zostało z architekturą, przyrodą, historią, kulturą, muzyką i tańcem Zielonej Wyspy.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook