×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Po raz dziewiętnasty Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała ranking szkół ponadgimnazjalnych.  W rankingu doceniono kołobrzeskie technika i licea. O dużym sukcesie można powiedzieć w przypadku Technikum Zawodowego przy Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza, które zajęło pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim, a 22 w rankingu krajowym. Na piątym miejscu w naszym województwie znalazło się Technikum Ekonomiczne w ZSEH, a na 11 Technikum Hotelarskie z tejże szkoły. Technikum Morskie w ZS Morskich uplasowało się na 18 pozycji w województwie zachodniopomorskim. 
W rankingu liceów w naszym województwie sklasyfikowano jedynie  I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, które zajęło 7 miejsce, a 229 w rankingu krajowym. 
Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała ranking szkół ponadgimnazjalnych już po raz dziewiętnasty. Misją rankingu jest wskazanie liceów i techników, które najlepiej i najskuteczniej przygotują młodego człowieka do dorosłości. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych w połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych.
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook