×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

- Na adres Stowarzyszenia "Ekologiczny Kołobrzeg" przyszedł wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie budowy wiatraków na działkach rolnych przy Kądzielnie. Wyrok jest niekorzystny dla inwestora tj. VENTUS-ENERGIA Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie - informuje Krzysztof Plewko. Wyrok jest nieprawomocny.
 
Włodzimierz Popiołek, wójt Gminy Kołobrzeg odmówił inwestorowi wydania pozytywnej Decyzji Oddziaływania na Środowisko w sprawie budowy wiatraków pod Kołobrzegiem, co zablokowało dalsze postępowanie. Inwestor zaskarżył decyzję wójta do SKO w Koszalinie. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koszalinie uchyliło decyzje Wójta w całości. Cała sprawa znalazła finał przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Szczecinie i w dniu 19 stycznia 2017 roku zapadł wyrok. Jest on korzystny dla mieszkańców Kołobrzegu i Kądzielna. Decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie została uchylona. - Wszystko wskazuje na to, że odważna decyzja wójta Włodzimierza Popiołka uchroni nas przed nieporządaną inwestycją - komentuje Krzysztof Plewko, prezes Stowarzyszenia "Ekologiczny Kołobrzeg". 
 
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook