×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Od rana na plaży w Podczelu trwa operacja wydobycia elementów wraku odsłoniętego przez morze.  W akcję zaangażowani są pracownicy Muzeum Oręża Polskiego, Urzędu Morskiego w Słupsku, POSP Tryton oraz pan Adam Molis. Orkan Axel, który nawiedził Polskę na początku tego roku wyrządził sporo strat w pasie nadmorskim, z drugiej strony odsłonił właśnie takie elementy mogące mieć historyczną wartość. O wystających elementach wraku na plaży w Podczelu muzealników powiadomili mieszkańcy osiedla i turyści. Dziś od samego rana rozpoczęto operację wydobycia go z morza. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, czy stalowe elementy to części barki, czy fragment kutra. - Za parę godzin będziemy mądrzejsi, gdy uda nam się zdjąć piasek z jednostki - wyjaśnia Aleksander Ostasz. Operacja wydobycia wraku może potrwać nawet do późnego wieczora.
Akcję wydobycia wraku na plaży w Podczelu prowadzi Muzeum Oręża Polskiego z pomocą Urzędu Morskiego w Słupsku, POSP Tryton oraz pana Adama Molisa.
[hdvs videoid=3022]
 
 
 
 
 
 
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook