×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W dniach 22 - 25 kwietnia zostanie już po raz 12 zorganizowana przez Powiat Kołobrzeski Akcja Regionalna pn. „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek” – aktywna forma edukacji ekologicznej. Akcja organizowana jest w ramach obchodów „Dnia Ziemi”  przypadającego 22 kwietnia. W akcji polegającej na oczyszczeniu brzegów, dna zbiorników wodnych oraz terenów przyległych do rzek, jezior, stawów, morza czynny udział wezmą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu  oraz członkowie kół ekologicznych, stowarzyszeń , wędkarze. Planowana liczba uczestników 1600 osób. 
 
Akcja ma na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, edukację na temat szkodliwego wpływu odpadów na ekosystem rzek i jezior oraz konieczności segregacji odpadów. Podczas akcji planuje się zebranie odpadów z brzegów, dna  oraz terenów przyległych  rzek, jezior, stawów, morza w ilości ok. 3 Mg. 
Akcja jest lekcją ochrony środowiska, dzięki której młodsi i starsi uczyć się będą troski o ład i porządek a także okazją do wspólnej zabawy.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, ul. Gryfitów 4-6, 78 – 100 Kołobrzeg, nr tel. 94 35 301 60 wew. 231.
Akcja dofinansowana jest ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook