×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Od godziny 9 biologia, od 14 filozofia. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.
Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym - chętni mogą je zdawać oczywiście na poziomie rozszerzonym. Maturzysta musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru oraz do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.
Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego, służy tylko przy rekrutacji na studia. Przy okazji przypomnijmy najlepszych abiturientów 2017 roku z kołobrzeskich szkół. Oby tak dobrze poszła im również matura.
Prymusi Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kołobrzeskiego 2016/2017:
 
- Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków Marynarzy w Kołobrzegu - Dawid Grzegorczyk, średnia 5,06   
- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu - Martyna Przytocka, średnia 5,28   
- Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu - Wiktoria Rodź, średnia 5,12  
- Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu - Aleksandra Kozieł, średnia 5,33  
- Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Magdalena Paruszewska, średnia 5,0   
 
Tytuł Prymusa I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu otrzymała Martyna Anna PRZYTOCKA abiturientka klasy III c humanistyczno-językowej z elementami nauk społecznych, ze średnią ocen na koniec nauki - 5,29. Tytuł Osobowości Kopernika otrzymał Sebastian Baranowski abiturient klasy III a  humanistycznej z elementami dziennikarstwa i filmoznawstwa ze średnią ocen na koniec nauki – 5.53. W I LO im. M. Kopernika średnia ocen nie jest decydująca przy wyborze prymusa. Zgłaszani są kandydaci o największych osiągnięciach (olimpiady, zawody, oceny, inne osiągnięcia), spośród których Rada Pedagogiczna wybiera prymusa w drodze głosowania.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook