×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Uczestnicy V edycji programu edukacyjnego ,,Lider Zachodniopomorski” organizowanego przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zakończyli realizację mini-projektów w swoich społecznościach. W Kołobrzegu postawiono na graffiti.


Już dzisiaj w Zamku Książąt Pomorskich młodzież uczestnicząca w projekcie otrzyma certyfikaty. To finał kilkumiesięcznej pracy, która rozpoczęła się w styczniu. W lutym odbyły się kilkudniowe warsztaty poświęcone pracy nad metodami stworzenia projektów, a od marca uczestnicy opracowywali koncepcje i podejmowali działania, by je zrealizować wspólnie z partnerami, wolontariuszami w swoich miejscowościach. Młodzież opracowała w grupach 10 koncepcji mini-projektów, do tej pory udało się zrealizować 5 z 9-ciu zaplanowanych. Dodatkowo w tej edycji programu Sekretariat ds. Młodzieży przyznał 3 mini-granty wspierające wydarzenia lokalne uczestników ,,Lidera Zachodniopomorskiego”.
 
Co się działo w regionie dzięki Liderowi Zachodniopomorskiemu? 
Przykładowe projekty.
 
Dzięki inicjatywie Oliwii i Klaudii grafficiarze opanowali Kołobrzeg…kolorem. Dziewczyny stwierdziły, że ich miasto ma ciekawą historię i pora z nią wyjść do ludzi. Ich celem było zachęcanie do przygotowania projektów muralu, który nawiązywałby do walk o Kołobrzeg. Po długich rozmowach wybrano projekt, który został wykonany na terenie Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Kołobrzegu. Finał akcji miał miejsce 22 kwietnia. Organizatorki są pod wrażeniem odezwu ze strony mieszkańców miasta.
 
W Drawnie dzięki projektowi Pawła i lokalnych mieszkańców odbyła się akcja ,,Dzieciaki sadzą krzaki”, która przeprowadzona była z okazji Światowego Dnia Ziemi. W ramach działania angażującego mieszkańców, wolontariuszy, środowiskowy dom samopomocy i przedszkolaki nowe oblicze zyskała promenada przy jeziorze Adamowo. 21 kwietnia  dzieciaki i wolontariusze posadzili krzewy, a Sekretariat ds. Młodzieży zyskał swoją pierwszą plenerową tablicę.
 
W Szczecin Dąbiu dzięki inicjatywie Oli, Justyny, Emilii i Wiktorii odbyła się akcja promocyjna III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej. Celem ich działań, było zwiększenie widoczności szkoły i tym samym zachęcenie jak największej ilości osób do podejmowania nauki w niej. Finał akcji odbył się 21 kwietnia podczas otwartych dni szkoły.
 
Oskar i Dominik zorganizowali projekt, który miał pokazać, że poświęcanie czasu wolnego na gry komputerowe może zaprocentować w przyszłości. W ramach współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie, która otwiera od nowego roku akademickiego kierunek projektowanie gier komputerowych, zorganizowano turniej gier dla młodych amatorów z naszego województwa. Podczas finału wydarzenia spotkali się najlepsi gracze, którzy przy okazji mogli porozmawiać z wykładowcami, a także poznać zaplecze techniczne otwieranego kierunku.
 
Michał z Łobza w ramach swojej akcji podjął wraz z Młodzieżową Radą Łobza działania zmierzające do utworzenia dwóch nowych przystanków autobusowych na terenie miasta. Kuba z Choszczna w maju zrealizuje wydarzenie na rzecz seniorów, a Ania w lipcu wraz ze studentami budownictwa i architektury będzie przeprowadzać remont w domu dziecka.
 
,,Lider Zachodniopomorski” to program edukacyjny prowadzony dla młodzieży z regionu. Dotychczas w pięciu kilkumiesięcznych edycjach wzięło udział łącznie 100 osób. Jego główne założenia to umożliwienie młodym ludziom rozwijania kompetencji liderskich poprzez realizację działań społecznych i wspieranie ich w realizacji celów dzięki zapewnieniu wiedzy merytorycznej oraz organizacji spotkań z ekspertami.

zdjęcie: M. Ruzik
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook