×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Powiat Kołobrzeski otrzymał kolejny 1 mln złotych na budowę stadionu lekkoatletycznego. Dodatkowe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to duża zasługa europosła Czesława Hoca i Pawła Szefernakera, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 
Wcześniej dwa, teraz dodatkowy milion, w sumie Ministerstwo Turystyki i Sportu przyznało na budowę stadionu lekkoatletycznego przy ZSO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu 3 miliony złotych. O szansie na kolejne ministerialne wsparcie informował w tym tygodniu europoseł Czesław Hoc. Lista projektów o zwiększonym udziale rządowym została opublikowana w czwartek.
 
Powiat od początku aplikował  do ministerstwa o 2,5 miliona złotych, w pierwszej transzy na budowę stadionu lekkoatletycznego przekazano 2 miliony. - Dostaliśmy więc pół miliona ekstra – komentuje Czesław Hoc.
Budowa stadionu trwa już kilka miesięcy. Wykonawca nie ukrywa, że we znaki daje się wysoki poziom wód gruntowych. Ale instalowany system odwodnienia sprawdził się przy ostatnich deszczach, po których jeszcze przed remontem powstałoby bajoro.
Łączny koszt budowy stadionu lekkoatletycznego to 7,5 mln złotych. Wspomniane trzy miliony pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 1 milion dołożyło miasto, resztę finansuje Starostwo Powiatowe. Inwestycja ma zostać zakończona w maju 2018 roku. 

[hdvs videoid=3553]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook