Znamy już wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Zainteresowanie uczniów kołobrzeskimi placówkami jest spore, ale są jeszcze wolne miejsca. 
[hdvs videoid=3740]W szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kołobrzeski przygotowano ogółem 970 miejsc dla absolwentów gimnazjów. W naborze brało udział 941 kandydatów. Przyjętych zostało 888 uczniów, 53 nie przeszło rekrutacji. Wolnych miejsc w szkołach: 82

Planowana liczba uruchomionych oddziałów: 33 (w 2016 r. 32 oddziały, w tym o 2 mniej w TRM i o 1 więcej w LO II im. H. Sienkiewicza – w stosunku do tegorocznego naboru).

Liczba kandydatów do liceów ogólnokształcących - 370
Liczba kandydatów do techników - 431
Liczba kandydatów do szkoły branżowej I stopnia – 87

Najwięcej uczniów spoza powiatu przyjmą: LO w Gościnie Technikum Morskie w ZS Morskich. W naborze wzięło udział 319 kandydatów spoza powiatu, co stanowi 27,8 % przyjętych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się następujące oddziały:
I LO im. M. Kopernika - oddział matematyczno-fizyczno-informatyczny
II LO im. H. Sienkiewicza – oddział humanistyczno-psychologiczny
LO w Gościnie - oddział wojskowy
Technikum Morskie - Technik Nawigator
Technikum Zawodowe w ZS im. Macieja Rataja w Gościnie - Technik lotniskowych służb operacyjnych Technik informatyk - w ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza i w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich

W Szkole Branżowej I stopnia zostanie otwarty oddział w zawodzie kucharz i oddziały wielozawodowe, w których największą popularnością cieszą się zawody: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca.

Dodatkowo zostały utworzone oddziały:
LO w Gościnie - oddział wojskowy
Nie udało się utworzyć:
LO w Gościnie - oddział straży pożarnej
Technik mechanik w ZS im. Macieja Rataja w Gościnie
Technik mechatronik w ZS im. Macieja Rataja w Gościnie

26 lipca 2017 r. do godz. 12.00 komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Rekrutacja uzupełniająca trwać będzie od 26 lipca godz. 12.00 do 28 lipca 2017 r. godz. 15.00.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn