×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Rada Powiatu zagłosowała za przekazniem 25 tysięcy złotych z budżetu na rzecz gminy spoza powiatu kołobrzeskiego. Mowa o gminie Tychowo, na terenie której znajduje się Muzuem Zimnej Wojny w Podborsku. 


Pomoc finansowa z budżetu naszego powiatu dla Gminy Miasto Tychowo dotyczy przeprowadzenia procedur związanych z opracowaniem zmian w obowiązującym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Tychowo oraz wykonaniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu, na którym znajduje się Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku, oddział Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Gmina Tychowo nie dysponuje w tej chwili środkami na ten cel, a starostwu kołobrzeskiemu z kolei zależy na czasie. - Dziś ten teren jest określony jako las. Planujemy, by proces ten zakończyć w połowie przyszłego roku, a to spowoduje złożenie wniosku do Lasów Państwowych, które mają ten obszar odleśnić z urzędu, a my będziemy mogli otrzymać pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych związanych z rozbudową Muzeum Zimnej Wojny o wystawę postsowiecką IPN - tłumaczy tuż po dzisiejszym posiedzeniu Rady Powiatu Tomasz Tamborski. - Przekazaliśmy też 25 tysięcy złotych na remont i renowacje zabytkowego kościółka w Budzistowie - dodaje starosta kołobrzeski.

Ilustracja: Google Maps
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook