×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Po raz kolejny kołobrzeski starosta docenił starania młodych zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych, przyznając stypendia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu.
Stypendia sportowe są formą wsparcia uzdolnionej sportowo młodzieży. Często umożliwiają im pokonanie  bariery finansowej związanej z uprawianiem sportu na wysokim poziomie. W tym roku wyróżnionych zostało 10 sportowców, którzy osiągnęli znaczące wyniki sportowe.
 
Do grona stypendystów sportowych Starosty Kołobrzeskiego dołączyli:
 
KMKL „Sztorm”
 
Julia Barda – I miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w pchnięciu kulą, X miejsce w rzucie dyskiem  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
Zuzanna Chomicz – VIII miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski,
Aneta Figa – III miejsce w biegu na 100 m przez płotki na Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych ,
Aleksander Gałgański – XII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku,
Paweł Gremblewski – II miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w skoku  dal, I miejsce na Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku w dal.
GKS „Solny”
 
Julia Antolak – III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych, III miejsce na Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich, II miejsce na Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych,
Maciej Wącior – I miejsce na drużynowych Mistrzostwach Polski Liceów, I miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów i awans do finałów Mistrzostw Polski juniorów.
UKS OPP Powiat Kołobrzeski
 
Katarzyna Kowalczyk – II miejsce na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Plażowej w kategorii Kadetek,
Szymon Markowski – III miejsce na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Plażowej Kadetów,
Maciej Sterna – III miejsce na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Piłce Plażowej Kadetów, udział w meczach II Ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Stypendia sportowe przyznane zostały na okres trzech miesięcy od wrzesień do listopad 2017 roku, przyjmując stawkę bazową w wysokości 500 zł, dla następujących zawodników Klubu:
 
Julia Barda,
Zuzanna Chomicz,
Aleksander Gałgański,
Paweł Gremblewski,
Julia Antolak,
oraz dla zawodników w wysokości 80% kwoty stypendium:
 
Szymon Markowski,
Maciej Sterna,
Katarzyna Kowalczyk,
Aneta Figa,
Maciej Wącior[hdvs videoid=4050]

 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook