×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Już od 2002 roku w okresie od 16 do 22 września organizowany jest "Europejski Tydzień Mobilności", będący kontynuacją sukcesu "Europejskiego Dnia bez Samochodu". Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu uczestniczyli w tej akcji prowadząc prelekcje z uczniami na terenie powiatu kołobrzeskiego.
 
Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu oraz Posterunku Policji w Dygowie przeprowadzili cykl spotkań w szkołach. Głównym tematem spotkań z dziećmi było bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Policjanci przekazywali najmłodszym informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze czy podczas podróży samochodem, a także w zakresie innych niebezpieczeństw, z którymi dzieci mogą się zetknąć.
 
Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznawali z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. W trakcie zajęć praktycznych uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.
 
Kolejnym bardzo ważnym tematem była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania uczniowie poznali i utrwaliły numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc, jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachowywać się w miejscach wypadków.
 
Za wzorowe przygotowanie się najmłodszych do zajęć, policjanci w nagrodę rozdali dzieciom drobny upominek w postaci elementów odblaskowych.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook