×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Ze stażu w Aalborgu w Danii wróciła szesnastoosobowa grupa uczniów ZSE-H, kształconych na kierunkach technik obsługi turystycznej i technik organizacji reklamy. Staż był elementem projektu „Kreowanie usług turystycznych na podstawie potrzeb zdefiniowanych w kraju pochodzenia turysty” realizowanego w ramach unijnego programu Erasmus+.Partnerem projektu ze strony duńskiej, był Tech College Aalborg. Na mocy bilateralnego porozumienia, w projekt został zaangażowany również Busines College Aalborg. Z programu Erasmus+ , kołobrzeski Ekonom pozyskał kwotę blisko 50 tysięcy euro i dzięki temu uczniowie mogli wyjechać na 4 tygodnie do Danii, nie ponosząc żadnych kosztów. Wszystkie wydatki zostały pokryte ze środków unijnych. Zasadniczym celem stażu było poznanie funkcjonowania branży turystycznej w Danii, turystycznych nawyków i przyzwyczajeń Duńczyków, a szczególnie ich słynnego „hygge” w kontekście tworzenia ofert turystycznych zachęcających ich do odwiedzenia Kołobrzegu. W tym celu uczestnicy stażu między innymi odwiedzali duńskie atrakcje turystyczne oraz miejsca spędzania wolnego czasu, w tym weekendów. Dzięki temu można było uzyskać rzetelną „fotografię” potencjalnego turysty i opracować adekwatną ofertę. W czasie stażu uczniowie zwiedzili
spory kawałek kontynentalnej Danii, oprócz malowniczego i urokliwego Aalborga, byli między innymi w Aarhus i w zjawiskowym skansenie miejskim tam się znajdującym oraz Skagen, mieście na styku Morza Północnego i Morza Bałtyckiego.
Uczniowie ZSE-H byli też, można rzec, ambasadorami naszego kraju, często spotykali Polaków mieszkających i pracujących w Danii oraz zostali wydarzeniem medialnym. Interesowały się nimi media, między innymi ukazał się duży artykuł o naszych uczniach w gazecie regionalnej obejmującej zasięgiem, nie tylko Aalborg, ale całą Jutlandię. Wszyscy uczestnicy otrzymali duńskie certyfikaty sygnowane przez Tech College Aalborg oraz europejskie paszporty zawodowe Europas Mobility wraz z załącznikiem ECVET. ZSE-H we współpracy z duńskim partnerem i kołobrzeskimi firmami branży turystycznej podjął pionierskie wyzwanie, przeprowadzając weryfikację nabytych umiejętności zgodnie z procedurami europejskiego systemu transferu osiągnieć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET). Miło zauważyć, że uczniowie ZSE-H, uzyskali maksymalną liczbę punktów ECVET.
Jednym z produktów projektu jest e-skrypt analizujący profile turystów duńskich, przydatny do budowania oferty dla klienta duńskiego. E-skrypt będzie zamieszczony na stronie internetowej szkoły. Według statystyk odwiedza Kołobrzeg kilka tysięcy gości z Danii z tendencją rosnącą. Zatem wiedza i znajomość duńskich realiów turystycznych jaką przywieźli uczestnicy projektu, mamy nadzieję , będzie przydatna i wykorzystana w Kołobrzegu.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn