×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Ostatnią stacją na ,"Sybirackim szlaku pamięci" Związku Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu był Trzebiatów. To tutaj 20 października br. w Zespole Szkół im. Z.Herberta odbyło się ostatnie spotkanie z młodzieżą.Żywa lekcja historii okazała się atrakcyjną formą poznawania historii Polski i losów Polaków z Kresów Wschodnich. Była to chwila, która wywarła ogromne wrażenie na zgromadzonej młodzieży. Wyrazem wdzięczności za podzielenie się wspomnieniami były symboliczne kwiaty wręczone przez uczniów. Organizatorzy spotkania poprosili Wandę Przybylską, Jerzego Lewickiego i Daniela Lipskiego o wręczenie nagród laureatom lokalnego konkursu dot. losów Sybiraków. 
W godzinach popołudniowych w gościnnych murach Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury miało miejsce spotkanie Sybiraków z Kołobrzegu, Trzebiatowa i Gryfic zorganizowane z inicjatywy Małgorzaty Agaty Wysoczańskiej. W części artystycznej wystąpiła Agata Kramarz z klasy III Gimnazjum Społecznego im. Z.Herberta w Kołobrzegu oraz zaprezentowano film pt. "Sybiracki szlak pamięci”. Wzruszona publiczność przy filiżance herbaty i wspaniałych ciastach upieczonych przez organizatorów spotkania, jeszcze długo rozmawiała o filmie, losach Sybiraków i ich codzienności. Ustalono, iż w lutym 2018 r. ponownie się wszyscy spotkają.

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego,
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook