W ubiegły weekend w Kołobrzegu odbyła się już czwarta edycja Historycznego Rajdu Harcerskiego. Tym razem młodzież poznawała etos rycerski. Fabuła spotkania była iście średniowieczna.  Nie brakowało rycerzy, księżniczek, ale i fantastyki. W rajdzie wzięło udział 123 uczestników z powiatu kołobrzeskiego, Choszczna, Karnic, Koszalina i Karlina.


 
W nocy z piątku na sobotę odbyła się prezentacja rycerskiego oręża oraz turniej rycerski. Gdy już został wyłoniony najdzielniejszy z dzielnych uczestnicy wpadli do innego świata, z którego musieli uciec.  Oczywiście nie mogło zabraknąć także średniowiecznych tańców. W sobotę mimo mocno niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy wyruszyli na trasę, gdzie zmierzali się z kolejnymi zadaniami. Organizatory mocno zadbali by nikt nie zdążył w trakcie zlotu wypocząć. Tuż po powrocie w szkole czekały zajęcia 
z wyplatania krajek, a dla bardziej odważnych z sztuki wojennej. Prowadzili je członkowie grupy rekonstrukcyjnej Drużyny Czarnego Dębu z Kołobrzegu odtwarzającej kulturę Słowian i Wikingów.
 
Poza popularyzowaniem aktywnego stylu życia celem rajdu było poznanie dzieci i młodzieży z kodeksem rycerskim, z wartościami jakie prezentował Zawisza Czarny na którym mają się wzorować harcerze.
 
Korzystając z okazji Komendant Bałtyckiego Hufca Morskiego w Kołobrzegu chciałaby podziękować Dyrekcji LO im. M. Kopernika za gościnę, bowiem mało jest ludzi dobrego serca, którzy bezinteresownie otwierają nam swoje mury. 

Informacja i zdjęcia: pwd. Olga Korowacka, Zastępca Komendanta d.s. Programowych

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn