×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Przedsiębiorstwo „Hydrobud” stawia na innowacyjne technologie. Na bazie wyników badań firma z Ustronia Morskiego zamierza na terenie swojego oddziału w Bezprawiu uruchomić produkcję fibrobetonu z kruszyw odpadowych. W realizacji inwestycji pomogą unijne fundusze.


 
Na zaplanowane działania „Hydrobud” otrzymała prawie 8 mln zł wsparcia. Wdrożenie wyników badań, a  następnie produkcja fibrobetonu na bazie kruszyw odpadowych ma pozwolić firmie na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji na rynku. Inwestycje w przedsiębiorstwie zakończą się w 2018 roku. Oszacowano je na ponad 19 mln zł. 
Zastosowanie wyników badań związanych z opracowaniem specyfikacji oraz weryfikacji wytrzymałości fibrobetonu, ma być gotowe do końca marca przyszłego roku. Z kolei rozpoczęcie produkcji wyboru, który będzie wykorzystywany przy budowie obiektów inżynierii wodnej np. pomostów, nabrzeży czy zapór, nastąpi do października 2018 roku. Innowacyjne przedsięwzięcia obejmują także adaptacje hali zbrojarni, a przede wszystkim wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt i maszyny. 
Firma „Hydrobud” funkcjonuje na rynku od 2002 roku. Specjalizuje się w budownictwie hydrotechnicznym. W trakcie swej 15-letniej działalności przedsiębiorstwo może pochwalić się wbiciem ponad 55 tys. pali, położeniem prawie 25 tys. metrów grodzic oraz realizacją inwestycji wartych 103 mln zł. Spółka odpowiadała m.in. z powstanie basenu rybackiego w Kołobrzegu, modernizację przystani w Chłopach oraz rozbudowę falochronów w Rowach, Jarosławcu i Dźwirzynie.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook