×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby w wieku 18 i 26 lat, którzy zaatakowali mieszkańca Kołobrzegu. Mężczyźni najpierw bili poszkodowanego po całym ciele, a następnie ukradli mu portfel. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

 
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zostali zaalarmowani przez pracowników jednego z marketów, że młody mężczyzna jest zmuszany do zakupu ratalnego, a osoba która go przyprowadziła czeka na zewnątrz. Natychmiast skierowano tam patrol Policji zatrzymał jednego ze sprawców, a pokrzywdzony - młody mieszkaniec Kołobrzegu wyjaśnił całą dramatyczną dla niego sytuację. 
Jak się okazało zgłaszający został napadnięty przez nieznanych mu mężczyzn, którzy go pobili i zabrali portfel z zawartością karty bankomatowej. Następnie zmusili go do wypłaty pieniędzy w kwocie 400 złotych oraz wzięcia na raty komputera. Zakupu ratalnego dzięki czujności pracowników nie udało się wziąć.
Po analizie wszystkich zebranych informacji i przeprowadzonym czynnościom kryminalni wytypowali podejrzewanych współsprawców. Kilka dni po zatrzymaniu pierwszego z mężczyzn, dotarto do drugiego sprawcy. Zatrzymani to 18 i 26 latek z Kołobrzegu.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozboju, wymuszenia rozbójniczego, oraz kradzieży z włamaniem gdzie jak ustalili śledczy podejrzani o rozbój mieli na koncie jeszcze jedno przestępstwo. Pod koniec stycznia tego roku włamali się do okratowanego pojemnika i zabrali z niego butle gazowe.
Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu wystąpił z wnioskiem do Prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt.Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook