×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Zezłomowane dwa smarty, bmw i motocykl wwiózł do kraju 38-letni Polak, kierujący ciężarowym mercedesem. Pojazdy 30 marca zatrzymała Straż Graniczna z Kołobrzegu. Funkcjonariusze sporządzą wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Szczecinie o przeprowadzenie oceny załadunku.
Ciężarówkę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu zatrzymali do kontroli drogowej na krajowej 6 w rejonie Rzesznikowa. Mężczyzna przedstawił dokumenty zakupu w Stanach Zjednoczonych złomu samochodowego oraz faktury potwierdzające uiszczenie cła. W wyniku konsultacji z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska funkcjonariusze ustalili, że przewożone pojazdy stanowią odpad i z tego powodu zostały zabezpieczone na terenie Straży Granicznej. Szacunkowa wartość zatrzymanych pojazdów wraz z lawetą to 390 tysięcy złotych.
 
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna w Kołobrzegu. Wwóz wbrew przepisom odpadów z zagranicy zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn