×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

We wtorek policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu przyjęli zgłoszenie o kradzieży kabli na terenie miejscowości Drozdowo. Specjalistyczne kable nie mają wartości złomowej. Na dodatek nieodpowiednio używane, mogą stworzyć zagrożenie pożarowe. Geofizyka Toruń, która jest pokrzywdzonym szuka gazu na terenie gminy Rymań.


Jak alarmują pracownicy, kradzieże utrudniają prowadzenie badań, które mają ustalić czy na tym terenie mogą się znajdować złoża gazu. Geofizycy analizują z jaką prędkością w ziemi rozchodzą się fale. To po dalszych analizach pozwoli ustalić, gdzie można będzie prowadzić odwierty.
Złodzieje robią sporo szkód, ale proceder nie przyniesie im zysków. Nikt bowiem nie skupuje światłowodów, w których nie ma ani grama metalu, a z dostępnymi w supermarketach przedłużaczami do prądu łączy je tylko pomarańczowy kolor. Tylko wczoraj zgłoszono kradzież ponad 800 metrów specjalistycznego kabla wraz z czujnikami. Wartość strat to kwota ponad 25 tysięcy złotych. Żadna firma zajmująca się badaniami geologicznymi nie odkupi go, a dla innych są one po prostu bezwartościowe.
W chwili obecnej prowadzone jest postępowanie przez funkcjonariuszy z Rymania dotyczące kradzieży kabla. Zza powyższe przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook