×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Młodzi sportowcy z naszego powiatu otrzymali stypendia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Po raz kolejny starosta docenił starania młodych zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, przyznając stypendia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu.Stypendia sportowe są formą wsparcia uzdolnionej sportowo młodzieży. Często umożliwiają im pokonanie bariery finansowej związanej z uprawianiem sportu na wysokim poziomie. W tym roku wyróżnionych zostało 6 sportowców, którzy osiągnęli znaczące wyniki sportowe.

Stypendystami sportowymi Starosty Kołobrzeskiego w roku 2018 zostali:
 
KMKL „Sztorm”
 
Zuzanna Chomicz – IV miejsce w trójskoku i VIII miejsce w skoku w dal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Warszawa 4-6.08.2017, 
Aleksander Gałgański – I miejsce w trójskoku na  Mistrzostwach Województwa U-20 i U-18 Szczecin 13.05.2017, 
Paweł Gremblewski – II miejsce w skoku w dal na  Mistrzostwach Województwa U-20 i U-18 Szczecin 13.05.2017,
Wiktor Wyrostek - III miejsce w skoku w dal na  Mistrzostwach Województwa U-20 i U-18 Szczecin 13.05.2017.

GKS „Solny” Grzybowo
 
Julia Antolak – II miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów; II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych; II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich,
Maciej Wącior – I miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych Pokrzywna 22-24.05.2017; I miejsce w Turnieju Szachowym Dąbki 20.08.2017/30.08.2017; X miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych Wrocław 8-9.08.2017; X miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych Wrocław 8-9.08.2017.

Stypendia sportowe przyznane zostały na okres trzech miesięcy od wrzesień do listopada 2018 roku, przyjmując stawkę bazową w wysokości 500 zł, dla następujących zawodników Klubu:
 
Zuzanna Chomicz,
Julia Antolak,
Maciej Wącior,

oraz dla zawodników w wysokości 80% kwoty stypendium:
 
Aleksander Gałgański,
Paweł Gremblewski,
Wiktor Wyrostek.

Podstawą prawną przyznania stypendium sportowego jest Uchwała Nr XXVII/199/2017 Rady Powiatu z dnia 10 kwietnia 2017 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania, wstrzymywania i pozbawiania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe.
Wręczenia stypendiów dokonali Starosta Tomasz Tamborski oraz Wicestarosta Helena Rudzis-Gruchała w obecności rodziców oraz trenerów młodych zawodników. Gratulujemy doskonałych wyników sportowych oraz życzmy kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn