×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

10 czerwca obchodzimy święto Wojsk Ochrony Pogranicza. Zapraszamy na kołobrzeski cmentarz wojskowy, gdzie o godzinie 11 złożony zostanie hołd i przypomniana zostanie historia formacji.

WOP był bardzo silnie związany z naszym regionem. Od 1945 do 1991 roku w kołobrzeskich jednostkach granicznych służyło kilka tysięcy żołnierzy, głownie obywających zasadniczą służbę wojskową. Przed przekształceniem w Straż Graniczną funkcjonowały następujące placówki WOP-u: Strażnica w Kołobrzegu, Strażnica w Ustroniu Morskim, Strażnica w Dżwirzynie oraz Graniczna Placówka Kontrolna obsługująca ruch graniczny w kołobrzeskim porcie.
- Zapalmy pod pomnikiem zielone znicze jako wyraz pamięci o żołnierzach , którzy oddali życie pełniąc służbę w ochronie granicy oraz ku pokrzepieniu serc, iż służba w Wojskach Ochrony pogranicza nie była daremna. Po uroczystości środowisko wopistów strażników granicznych zaprasza na żołnierską grochówkę - zapraszają organizatorzy spotkania.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook