×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbergiensis” ma przyjemność zaprosić na uroczyste odsłonięcie pamiątkowego obelisku poświęconego śmierci włoskiego generała Pietro Teulie, który zmarł w wyniku rany odniesionej podczas walk o nasze miasto.Uroczystość odsłonięcia obelisku odbędzie się w miejscu śmierci generała – w Stramnicy, w sobotę 16 czerwca o godz. 10:00.
O godzinie 16:00 tego samego dnia rozpocznie się konferencja popularnonaukowa, podczas której przypomniana zostanie postać generała, omówiona zostanie również rola wojsk włoskich w oblężeniu Kołobrzegu w 1807 roku. Prelegenci przypomną także więź między naszymi narodami w kontekście wspomnianych wydarzeń. Konferencja odbędzie się w podziemiach miejskiego ratusza w Muzeum „Patria Colbergiensis”. Wstęp wolny.

Projekt możliwy jest dzięki wsparciu Wójta Gminy Kołobrzeg, wolontariuszy działających przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Kultury i Historii Kołobrzegu, Stowarzyszenia Polonia Italia oraz dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Społecznik 2018”.
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook