×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Akcja  " trzeźwy poranek" miała na celu sprawdzenie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.  Mundurowi zatrzymali ośmiu kierowców za jazdę na ''podwójnym gazie''.
 
„Rekordzista” dzisiejszego dnia, pozwolił sobie na kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu było na tyle duże, że czyn którego się dopuścili, w świetle przepisów prawa jest przestępstwem. W wydychanym powietrzu kierowca miał ponad 0,5 promila.
Kolejne kontrole skutkowały ujawnieniem dwóch kierowców w stanie nietrzeźwości i pięciu po użyciu alkoholu. Szczególnie dużą nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj kierowcy - jeden z nich kierował pojazdem ciężarowym tzw. śmieciarką po użyciu alkoholu. Drugi natomiast przyjechał pod wpływem alkoholu odebrać członka rodziny zatrzymanego za jazdę po pijaku.
Takie działania są potrzebne, zwiększają bezpieczeństwo i przynoszą oczekiwane efekty. Akcja była prowadzona w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Policja przypomina:
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po życiu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook