×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Angażują się w działania społeczne, sportowe i kulturalne, pracują w organizacjach i instytucjach. Codziennie pokonują bariery komunikacyjne, architektoniczne oraz stereotypy i uprzedzenia. Takie właśnie są uczestniczki i laureatki konkursu Lady D. Do 21 września 2018 r. możemy zgłaszać kandydatki do tegorocznej edycji.


 
Celem konkursu Lady D. jest uhonorowanie kobiet z niepełnosprawnościami z województwa zachodniopomorskiego, które na co dzień angażują się w działania kulturalne, społeczne i sportowe, udzielają się w organizacjach i instytucjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Nazwa konkursu Lady D. pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled, ale także nawiązuje do działalności charytatywnej oraz na rzecz osób z niepełnosprawnością księżnej Diany.
 
Paniom zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach:
 
„Kultura i Sztuka”  - kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki,
„Sport” - kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 lat działających w obszarze sportu,
„Życie Społeczne” - kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych,
„Życie Zawodowe” - kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.
Laureatki konkursu poznamy w II połowie października, podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs. Panie otrzymują dyplomy pamiątkowe oraz nagrody. Podobnie jak przed rokiem, z udziałem wyróżnionych pań zostanie przygotowana publikacja dotycząca działalności laureatek..
 
Zgłoszenia do konkursu  przyjmowane będą do 21 września 2018 r. Można je składać wysyłając pocztą tradycyjną na adres: „4C Centrum Ekonomii Społecznej” Sp. z o.o. ul. Koński Kierat 14/15 70-563 Szczecin (dopisek na kopercie „KONKURS LADY D.”), lub przesyłając w formie skanu na adres ladyd@4c.szczecin.pl
Honorowy patronat nad konkursem sprawują Magdalena Kochan - Poseł na Sejm VIII kadencji oraz Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.
Regulamin konkursu w załaczeniu. Dodatkowe informacje można uzyskać u Marty Szczuckiej pod numerem telefonu 91/ 42 53 628 lub mailowo: mszczucka@wzp.pl oraz u Zbigniewa M. Stafińskiego pod numerem telefonu 508 280 239 lub mailowo: zbigniew.m.stafinski@4c.szczecin.pl.

Na zdjęciu Krystyna Fijołek, mieszkanka Rymania, która w 2016 roku zdobyła tytuł Lady D.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook