×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

 
Europoseł Czesław Hoc nie kryje radości z zakończenia inwestycji i otwarcia stadionu lekkoatletycznego: - W końcu - najważniejsi! To kołobrzescy lekkoatleci, którzy swoimi sportowymi sukcesami stworzyli konkretny i przyjazny klimat do działań na rzecz budowy Stadionu.
Droga Młodzieży! Szanowni Państwo!
„Finis coronat opus” („Koniec wieńczy dzieło”). Tę sentencję Owidiusza zwykło się wypowiadać przy okazji ukończenia długo wyczekiwanej i wymarzonej inwestycji! I wreszcie jest, nowoczesny i wprost wyśniony Stadion Lekkoatletyczny przy I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu.
Zatem, starania wielu przyniosły sukces. Najpierw Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny „Sztorm” na czele z prezesem Mieczysławem Kuchciakiem oraz wieloletnim trenerem i działaczem sportowym Ryszardem Kalicińskim. Następnie Starostwo Powiatu Kołobrzeskiego, Urząd Miasta oraz posłowie Ziemi Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Przez cały czas, aktywne starania i wsparcie działań przez Dyrektora I LO Józefa Skorupińskiego i trenerów Klubu „Sztorm”.
W końcu - najważniejsi! To kołobrzescy lekkoatleci, którzy swoimi sportowymi sukcesami stworzyli konkretny i przyjazny klimat do działań na rzecz budowy Stadionu. Dość wspomnieć: Floriana Kulczyńskiego, Dariusza Trafasa, Roberta Szpaka, Darię Onyśko-Korczyńską, Adriannę Proć, Michała Kosiora, Darię Kurz, Małgorzatę Ponikowską, Zofię Kreję, Sylwię Śliwińską oraz wielu, wielu innych. Chociażby, Zbigniewa Malinowskiego, człowieka legendę światowego maratonu, ultra super maratończyka!
Zatem, oddając Stadion Lekkoatletyczny, na Królową Sportu - Lekkoatletykę nałożono symboliczną „Koronę”, właśnie w Kołobrzegu.
„Summma cum laude” („z najwyższą pochwałą”) wszystkim tym, którzy byli pomysłodawcami i tym, którzy przyczynili się do jego wybudowania. Osobne słowa podziękowania dla Ministra Sportu Witolda Bańki w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, który dofinansował budowę tego pięknego obiektu sportowego kwotą 3 (trzech) milionów złotych.
Warto też szczególnie podkreślić, iż ten Stadion Lekkoatletyczny będzie pięknym wspomnieniem i trwałą pamiątką dla twórcy „kołobrzeskiej szkoły oszczepu”, wspaniałego człowieka, Nauczyciela I LO, Trenera i Wychowawcy – śp. Michała Barty. 

Z życzeniami samych sukcesów oraz rozsławiania na cały kraj i świat 
„lekkoatletycznego” Kołobrzegu -
poseł do PE, Czesław Hoc
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn