×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Zestawy do ratownictwa medycznego otrzymali druhowie jednostki OSP z Kukini, z Rusowa oraz z Ustronia Morskiego. W skład sprzętu weszły m.in. torby OSP R1, szyny Kramera, przenośne zestawy na oparzenia WATER-JEL, deski ortopedyczne. Dodatkowo na wyposażenie OSP w Ustroniu Morskim przekazano zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego.
16 października w remizie strażackiej OSP w Ustroniu Morskim odbyło się uroczyste przekazanie gminnym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej sprzętu ratownictwa, zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Zadanie zostało zrealizowane w ramach ogłoszonego Programu I Priorytetu IIIB – Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy
osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem. Polegało na nabyciu wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.
W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli: Jerzy Kołakowski – wójt gminy Ustronie Morskie, Andrzej Basarab - przewodniczący Rady Gminy w Ustroniu Morskim, Stefan Jagiełowicz
prezes OSP w Ustroniu Morskim, Jerzy Berk - z OSP Kukinia, druhowie z OSP Rusowo: Dawid Pluta i Rafał Jędrzejewski oraz przedstawiciele OSP Ustronie Morskie: Krzysztof Tabaczyński i Kamil Gasiński.
Zestawy do ratownictwa medycznego otrzymali druhowie jednostki OSP z Kukini, z Rusowa oraz z Ustronia Morskiego. W skład sprzętu weszły  m.in. torby OSP R1, szyny Kramera, przenośne zestawy na oparzenia WATER-JEL, deski ortopedyczne. Dodatkowo na wyposażenie OSP w Ustroniu Morskim przekazano zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego (agregat prądotwórczy, tuba ręczna nagłaśniająca, maszt oświetleniowy, zestaw klocków i klinów do stabilizacji, rozpieracz kolumnowy z końcówkami).

Całkowity koszt zakupionego sprzętu to kwota 46.719,09 zł.

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn