×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Wczoraj wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza wreszcie opublikowała oficjalne wyniki wyborów samorządowych do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Z Kołobrzegu mandaty otrzymali Janusz Gromek z Koalicji Obywatelskiej i Henryk Carewicz z Prawa i Sprawiedliwości.  


W wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego najlepszy wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska  - głosowało na nią niemal 205 tysięcy wyborców, co daje ponad 32% poparcia i 13 mandatów. Na drugim miejscu znalazło się PiS z wynikiem 26,8 % i 11 mandatami, 3 mandaty przypadły dla Bezpartyjnych Samorządowców, 2 dla PSL, a 1 mandat dla SLD Lewica Razem.
 
W 30-osobowym sejmiku z Kołobrzegu zasiądą Janusz Gromek z Koalicji Obywatelskiej, na którego głos oddało 16 394 osoby i Henryk Carewicz z PiS, który uzyskał 9 732 głosów. Z naszego okręgu radnym wojewódzkim został też Stanisław Wziątek z SLD Lewica Razem, Andrzej Subocz z PiS i Krystyna Kołodziejska-Motyl z Koalicji Obywatelskiej.

 
Najwięcej głosów w wyborach do sejmiku zdobył Olgierd Geblewicz. Urzędującego marszałka naszego województwa poparły 42 494 osoby. To rekord w historii Sejmiku Zachodniopomorskiego.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook