×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Protest służb mundurowych trwa od lipca, a od kilku dni w całym kraju funkcjonariusze policji masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. W niektórych województwach sytuacja jest bardzo trudna, w naszym zachodniopomorskim garnizonie i w samym Kołobrzegu również zaczyna brakować policjantów.


 
 
 
- Sytuacja stanu osobowego w konkretnych jednostkach jest zmienna, a braki kadrowe staramy się zadysponować tymi policjantami, którzy cały czas są w służbie – mówi Nadkomisarz Alicja Śledziona z KWP w Szczecinie. W skali naszego województwa na zwolnieniach lekarskich przebywa obecnie ponad 20% funkcjonariuszy.  W Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu blisko 14 % policjantów wzięło L4. 
Te procenty to dane oficjalne, nieoficjalnie wiemy, że w Kołobrzegu kilkudziesięciu policjantów jest na zwolnieniu lekarskim, a wkrótce na „psią grypę” może zapaść kolejnych kilkudziesięciu funkcjonariuszy.  Naszą komendę wspomagają policjanci z innych miast.
Nadkomisarz Alicja Śledziona dodaje, że mogą pojawić się opóźnienia w obsłudze niektórych zdarzeń. 

W całym kraju nawet 30 tys. policjantów mogło dziś nie stawić się na służbie. Sami policjanci nazwali akcję protestacyjną "psią grypą". I zapowiadają, że szczyt "epidemii" przypadnie na 11 listopada.
Polscy mundurowi od kilku miesięcy protestują przeciwko sytuacji w policji. Domagają się między innymi podwyżek płac, powrotu do zasad przechodzenia na emeryturę sprzed reformy w 2013 roku oraz prawa do pełnego wynagrodzenia w czasie przebywania na zwolnieniu chorobowym. 


Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook