×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W piątek odbyła się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Radni wybierali przewodniczącego rady, marszałka i zarząd województwa. Wcześniej KO, PSL i SLD zawarli umowę koalicyjną.
 
 
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej zawarli w piątek umowę koalicyjną w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Tym sposobem koalicja ma w 30-osobowym sejmiku 16 mandatów. Olgierd Geblewicz dodał, że koalicja będzie też współpracować z Bezpartyjnymi Samorządowcami.
Wybór marszałka i przewodniczącej odbył się zgodnie z koalicyjnymi ustaleniami. Marszałkiem ponownie został Olgierd Geblewicz (KO), przewodniczącą rady: Maria Ilnicka-Mądry (Bezpartyjni). Wicemarszałkami zostali Jarosław Rzepa (PSL) i Tomasz Sobieraj (KO), do Zarządu Województwa wybrano: Stanisława Wziątka z SLD i Janusza Gromka z Koalicji Obywatelskiej.
Radni Prawa i Sprawiedliwości wyszli w trakcie obrad sejmiku w ramach protestu po głosowaniu nad kandydaturami do prezydium sejmiku. Klub PiS chciał, by wiceprzewodniczącym sejmiku był Maciej Kopeć, wiceminister oświaty, były radny i wiceprzewodniczący rady Szczecina. Kopeć dostał tylko 13 głosów.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook