×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas ostatniej grudniowej sesji Rady Gminy Ustronie Morskie wręczono nagrodę Rady Gminy za wybitne osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej, społecznej oraz sportowej. W tym roku laureatką wyróżnienia została Natalia Jastrzębska, którą doceniono m.in. za organizację akcji społecznych i zbiórkę pieniędzy na leczenie Lenki Mazurek, mieszkanki gminy Ustronie Morskie. 

W piątek, 28 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Ustronie Morskie. W sesji oprócz radnych uczestniczyli: wójt Bernadeta Borkowska, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych, pracownicy urzędu, sołtysi, mieszkańcy gminy. W pierwszej części obrad radni przyjęli protokół z II sesji Rady Gminy Ustronie Morskie, wysłuchali sprawozdania wójt z wykonania uchwał i informację o przeprowadzonych przetargach. Następnie głos zabrali mieszkańcy gminy. Zgodnie z wieloletnią tradycją, podczas ostatniej sesji wręczono także nagrodę Rady Gminy za wybitne osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej, społecznej oraz sportowej. Regulamin konkursu zawarty jest w uchwale nr XLVI/317/2013 z dnia 30 grudnia 2013 roku, a kapitułę nagrody stanowi komisja publiczna Rady Gminy w Ustroniu Morskim. W tym roku laureatką wyróżnienia została Natalia Jastrzębska, którą doceniono m.in. za organizację akcji społecznych i zbiórkę pieniędzy na leczenie Lenki Mazurek, mieszkanki gminy Ustronie Morskie.
W dalszej części sesji radni podjęli wszystkie zaplanowane uchwały, w tym tę najważniejszą dotyczącą budżetu gminy na rok 2019. Plan finansowy gminy zakłada w 2019 roku dochody na poziomie 35.335.183,00 zł (z tego dochody bieżące – 29.466.360,00 zł i dochody majątkowe – 5.868.823,00), z kolei wydatki na łączną kwotę 33.745.183,00 zł ( z tego wydatki bieżące – 28.072.582,00 zł i wydatki majątkowe – 5.672.601,00 zł). Nadwyżka budżetowa w wysokości 1.590.000,00 zł zostanie przeznaczona na spłatę pożyczek i kredytów.
Ostatnia w 2018 roku sesja, była także ostatnią dla dotychczasowej skarbnik gminy Katarzyny Kruszyńskiej. Uchwałę o jej odwołaniu, na wniosek wójt Bernadety Borkowskiej, przedstawił przewodniczący rady Krzysztof Grzywnowicz.

Z dniem 2 stycznia 2019 roku wójt Bernadetta Borkowska na stanowisko zastępcy wójta powołała Sylwię Halamę, która do tej pory pełniła funkcję kierownika referatu do spraw pozyskiwania środków pozabudżetowych w Urzędzie Gminy w Będzinie. 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook