×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Znamy już wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019, przygotowanego przez miesięcznik „Perspektywy". Tradycyjnie spośród kołobrzeskich liceów wyróżniono I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika, po raz pierwszy w zestawieniu pojawiło się II Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.
 
Najnowszy ranking wymagał analizy osiągnięć 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników. Kapituła rankingu brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych – w tym również międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.   
 
Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019 prezentuje 1000 najlepszych liceów w Polsce. W grupie tej, na 6. miejscu w województwie zachodniopomorskim, znalazło się również  I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika. (194. miejsce w Polsce). To awans o jedno miejsce względem roku 2018 w województwie (z 7 miejsca na 6) oraz z 251 miejsca w rankingu ogólnopolskim na miejsce 194. Nowością w tym roku jest pojawienie się w zestawieniu wojewódzkim II Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu na miejscu 25. 
 
Ogólnopolski Ranking Techników 2019 prezentuje 500 najlepszych techników w Polsce.  Wśród nich Technikum Hotelarskie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu obroniło się na miejscu 4. w województwie zachodniopomorskim i awansowało na 91. pozycję w kraju. Natomiast nowością jest pojawienie się w rankingu Technikum Morskiego w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu, które uplasowało się na miejscu 9 w naszym województwie (306. pozycja w kraju).
Komentarze  
+2 # podatnik 2019-01-11 03:21
Brawo dla uczniów i nauczycieli z Kopernika
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Mieszkaniec 2019-01-11 07:34
Wielkie gratulacje dla Technikum Ekonomicznego, który został najwyżej sklasyfikowany w rankingu ogólnopolskim ze wszystkich szkół powiatu kołobrzeskiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Rodzic 2019-01-11 07:36
Tak, to trochę dziwne, że w tego rocznym rankingu najwyżej zostało sklasyfikowane Technikum Ekonomiczne, a podaje się to jako informację w ostatnim akapicie tej informacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # GRZEŚ 2019-01-11 14:50
Nie wiem jaką szkołę kończył " dziennikarz" piszący ten artykuł (chyba żadną) , wynika z niego że Technikum Hotelarskie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu obroniło się na miejscu 4. w województwie zachodniopomorskim czyli wcześniej tam się znajdowało . Nie jest to prawdą ponieważ nie jest to obrona tylko wielki AWANS z miejsca żadnego , rok wcześniej , na wysokie 4 miejsce . Szkoła dzięki temu sukcesowi dostaje złotą tarczę jako znak jakości szkoły 2019 .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Paulina Żupaniec-Łochocka 2019-01-12 23:16
Proszę spojrzeć tu:

http://technika.perspektywy.pl/2018/ranking/ranking-technikow-2018-zachodniopomorskie

Pozdrawiam,
"dziennikarz"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook