×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny podejrzanego o serię kradzieży w sklepach i włamanie do samochodu. Łupem sprawcy padło mienie o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Za popełnione czyny 33- latkowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności, podobnie jak jego 22-letniemu wspólnikowi.

 
Policjanci ze Świdwina zatrzymali dwóch sklepowych złodziei. Jak się okazało, obaj mężczyźni byli typowani również do sprawy kradzieży z włamaniem do pojazdu, do której doszło na terenie Kołobrzegu. Śledczy ustalili, że po włamaniu do skody sprawcy ukradli pozostawione w nim przedmioty i oddalili się z miejsca zdarzenia. Analiza zebranego przez funkcjonariuszy materiału doprowadziła do wytypowania podejrzewanych o ten czyn mężczyzn. 33-latek i 22-latek zostali zatrzymani na terenie powiatu świdwińskiego. Starszy z nich okazał się seryjnym sklepowym złodziejem. Mężczyzna kradł artykuły spożywcze, głównie kawę i czekolady.
Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Komendant Komendy Powiatowej w Kołobrzegu wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec 33- latka środka zapobiegawczego. Decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie tymczasowym. Wobec młodszego z mężczyzn zastosowano dozór policji.
Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymany seryjny złodziej sklepowy na swoim koncie ma również inne przestępstwa.
Za kradzież z włamaniem do pojazdu obu zatrzymanym grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Photo by Victor Garcia on Unsplash
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook