×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Kołobrzegu została doposażona w urządzenie do stymulacji audio-psycho-lingwistycznej. Sprzęt do terapii Metodą Tomatisa został zakupiony przez Powiat Kołobrzeski, który sfinansuje również specjalny kurs dla terapeuty. 


W styczniu Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kołobrzegu została doposażona w urządzenie do stymulacji audio-psycho-lingwistycznej. Sprzęt do terapii Metodą Tomatisa został zakupiony przez Powiat Kołobrzeski za kwotę 42 555,00 zł. Dziś odbyła się prezentacja sprzętu.
Dzięki sfinansowaniu przez Starostwo Powiatowe zarówno zakupu sprzętu jak i szkoleń specjalisty, kołobrzeska poradnia będzie mogła już w tym roku rozpocząć terapię tą metodą.
Metoda Tomatisa polega na treningu słuchowym przeprowadzanym za pomocą urządzenia, który jest poprzedzony oceną audio-psycho-lingwistyczną. Podczas kilku sesji, poddawana terapii osoba jest stymulowana właściwie dobranymi dawkami bodźców słuchowych odpowiedniej jakości (trening słuchowy), przez co wpływa się na funkcjonowanie pewnych struktur mózgowych. Bodźce te wywołują stan podstawowego pobudzenia mózgu, który przygotowuje z kolei mózg do jego dalszej aktywności.
Metoda Tomatisa skierowana jest do osób, u których stwierdzono zaburzenia uwagi słuchowej, mogącej mieć wpływ na występowanie:
- zaburzeń mowy,
- specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu (dysleksja),
- trudności w koncentracji uwagi.
Badania pokazują też, że specjalnie przefiltrowane dźwięki, z których korzysta metoda Tomatisa, wpływają stymulująco na osoby z autyzmem czy niepełnosprawnością intelektualną. Osoby poddawane tej właśnie terapii – jak potwierdzają specjaliści – poprawiają swoje funkcjonowanie, zarówno na polu edukacyjnym jak i emocjonalno – społecznym.
Najczęściej wymienianymi sukcesami terapeutycznymi metody są:
- polepszenie zachowania i zmniejszenie nadpobudliwości ruchowej u dzieci z ADHD,
- większe otwarcie na innych ludzi u dzieci z autyzmem,
- wzrost jakości i długości koncentracji uwagi.
Komentarze  
+1 # Mieszkaniec 2019-01-20 17:23
Brawo! Każda taka decyzja może jedynie tylko cieszyć! Oby więcej nowego i profesjonalnego sprzętu dla takiej poradni! :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn