×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej z domeny @o2.pl i opatrzone podpisem „mgr Marian Jakubowski” otrzymują podatnicy woj. zachodniopomorskiego. Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła zawiadomień o
wszczęciu kontroli mailem.


 
Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej. Fałszywe maile przyszły ze skrzynek pocztowych nie pochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej - @mf.gov.pl lecz  z domeny @o2.pl i opatrzone zostały podpisem Inspektor Kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski, który nie jest pracownikiem zachodniopomorskiej KAS. W mailu nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa „urząd skarbowy”. Zgłaszający podatnicy informują, że maile są pisane łamaną polszczyzną a do wiadomości załączone są załączniki, których podatnicy nie otwierali.
Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że nie jest nadawcą wspomnianych maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera. Prosimy podatników o nieotwieranie załączników.
Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!
Komentarze  
+2 # Olo999 2019-02-25 19:51
Każdego dnia podobny syf w skrzynkach. Dziemwne, że administratorzy skrzynek nie robią nic w tym kierunku aby nas od oszustów uchronić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Kołobrzeg 2019-03-03 21:51
Dlaczego Urząd Skarbowy nie zgłasza tego na Policję lub do Prokuratury?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn